Počet přístupů na stránku:

Maškara 2010

Tradiční masopustní průvod prošel Hrbovem, Svařenovem a Frankovým Zhořcem v sobotu 13.2. Účastnilo se jej na 30 masek.

Již po osmé letos procházel místní částí Hrbov - Svařenov maškarní průvod. Účastnilo se jej téměř 30 masek, které prošly Frankovým Zhořcem, Svařenovem a Hrbovem.  Účastníci průvodu se při výběru masek drželi jak tradičních oblíbených pohádkových figurek, jako jsou čarodějnice či vodník, tak originálních postav reagujících na současnou společenskou, politickou či ekonomickou situaci - postava dojičky se sloganem na zádech: "Krize nekrize, my vás stejně podojíme!"

Průvod vyrazil kolem desáté hodiny dopolední od hasičské zbrojnice v Hrbově do Frankova Zhořce, do Svařenova se přesunul zhruba o hodinu později. Hrbovem procházel od 13. hodiny. Svou pouť pak zakončil zbytek odolnějších masek o půl páté.

Večer se od 20 hodin konala ostatková zábava v KD Hrbov. Hrála místní hudební skupina Anno.

Tradice masopustního průvodu či tzv. ostatků byla po letech obnovena v roce 2003 místním sborem dobrovolných hasičů. Koná se pravidelně v takzvaném karnevalovém období, které trvá od svátku Tří králů do tzv. Popeleční středy - v Hrbově a Svařenově je masopustní průvod pořádán obvykle v únoru. Popeleční středou pak začíná podle křesťanské tradice postní období trvající až do Velikonoc.

 

FOTOGRAFIE ZDE

 

 

 

 

 

© Všechna práva vyhrazena.

Dokumenty na tomto webu uveřejněné podléhají autorskému právu. Použití těchto materiálů jinými subjekty je povoleno pouze po vzájemné dohodě se správcem těchto stránek. Návštěvník se zavazuje neporušovat svým projevem či jiným jednáním zákonné a etické normy.

Informace administrátora , Hlavní strana