Počet přístupů na stránku:

Maškara 2011

Devátý masopustní průvod pořádali hrbovští a svařenovští hasiči v sobotu 5.3. Zúčastnilo se jej na 25 masek.

Každoroční masopustní průvod navštívil nejprve Frankův Zhořec, okolo půl dvanácté Svařenov a Hrbovem procházel mezi 13. a 17. hodinou. Přestože zpočátku se zdálo, že účast bude slabší, ve Svařenově se připojily k průvodu další masky. Mezi účastníky průvodu tak bylo možné vidět například teroristu, novomanželský pár, čarodějnici nebo partu zedníků.

Od 20 hodin se konala taneční zábava v KD Hrbov se skupinou Star02. I zábava se nesla v duchu masopustu - parket zaplnila skupina Šmoulů, polonazí manželé Tarzanovi a další maskovaní tanečníci. Letošní novinkou byla nabídka točeného piva.

Masopustní průvody se pravidelně pořádají v takzvaném karnevalovém období, které trvá od svátku Tří králů až do Popeleční středy. V Hrbově a Svařenově pořádají masopustní průvod hasiči obvykle v únoru, letos však učinili výjimku.

Během tohoto víkendu pořádali masopustní průvod například ještě občané sousedních Laviček, Lhotečtí či Oslavičtí. Takový souběh karnevalů není zcela náhodný,  protože tento víkend byl v období karnevalů posledním. Popeleční středou (9. března) totiž začíná podle křesťanské tradice postní období trvající až do Velikonoc.

 

FOTOGRAFIE ZDE - kompletní sada fotografií

 

Omluvte v některých případech zhoršenou kvalitu snímků, kterou jsem způsobil převážně záměrně, aby se fotografie na stránky vešly. Pokud máte zájem o některou konkrétní fotku v plné kvalitě, kontaktujte mě prostřednictvím e-mailu.

 

 

 

© Všechna práva vyhrazena.

Dokumenty na tomto webu uveřejněné podléhají autorskému právu. Použití těchto materiálů jinými subjekty je povoleno pouze po vzájemné dohodě se správcem těchto stránek. Návštěvník se zavazuje neporušovat svým projevem či jiným jednáním zákonné a etické normy.

Informace administrátora , Hlavní strana