Počet přístupů:

Rychlé odkazy: Fotografie z kulturních akcí , Fotografie z Hrbova, Svařenova a okolí , Významné památky a místa, fotky z historie , Maškara , Kroniky obce a školy

 Fotogalerie

Na tomto místě naleznete alba plná fotografií, které mají nějaký vztah k Hrbovu či Svařenovu. Převážně jde o fotky z různých kulturních akcí či výjevy z krajiny v okolí. Články bez fotografií nebo jen s minimem fotek pak naleznete v sekci Archiv zpráv v hlavním menu.

 

Fotografie nyní převážně umisťuji na server rajce.idnes.cz - celou fotogalerii naleznete ZDE.

 

 

 

 

Kulturní akce:

Chronologicky seřazené série snímků z konkrétních událostí si můžete prohlédnout pod následujícími odkazy.

 

Rok 2003:

Rok 2004:

Rok 2005:

Rok 2006:

Rok 2007:

Rok 2008:

Rok 2009:

Rok 2010:

Rok 2011:

Rok 2012:

Rok 2013:

Rok 2014:

Rok 2015:

Rok 2016:

Nahoru

 

Obec a okolí

Nahoru

Významné památky a místa, fotky z historie

Ucelené fotogalerie některých zdejších památek, historických událostí a významných míst si můžete prohlédnout pod následujícími odkazy.

 

 Nahoru

 

 

Masopustní průvody

Fotogalerie z vostatkových neboli masopustních průvodů v Hrbově a Svařenově naleznete pod odkazy níže.

 

Nahoru

 

 

 

 

 hrbov-ujednoty.jpg (33621 bajtů) hrbov_z_kopce.jpg (22789 bajtů) svarenov.jpg (32402 bajtů) stepankova_kaplicka.jpg (49146 bajtů) uhrinov.jpg (23907 bajtů) kulturni_dum.jpg (46748 bajtů) zavod.jpg (39467 bajtů) letadlo.jpg (409109 bajtů) letecka_fotka.jpg (1343253 bajtů)

 

Komentáře k fotkám:

  1. Pohled na hrbovský parčík, v pozadí je kostel, který se nachází přibližně uprostřed obce.
  2. Postarší pohled na Hrbov z kopce Strážnice za vesnicí. Úplně vlevo je vidět kulturní dům, úplně vpravo pak hasičská zbrojnice. V popředí v současnosti stojí další rodinný domek.
  3. Pohled na svařenovskou náves ve směru od Hrbova. Za rybníkem se nachází kaplička sv. Jana Nepomuckého, za ní dětské hřiště. Svařenov se dále větví - silnice vede rovně směrem ke státní silnici a odbočka doleva za hřištěm do ,,Babylonu“ a za kopec.
  4. Pohled na Štěpánkovu kapličku na Hrbovském vrchu (Strážnici) - jihovýchodně od Hrbova. Bližší informace o ní najdete v sekci Historie Hrbova, odkaz na fotografie je výše. V její blízkosti (vpravo mimo snímek) odnepaměti občané pálí čarodějnici.
  5. Pohled ze Strážnice na nedaleký Uhřínov – jihozápadně od Hrbova.
  6. Pohled na KD Hrbov z kopce od vodárny. Tato fotografie je již neaktuální, neboť vedle kulturního domu stojí další rodinný dům.
  7. Závody motocyklů. Po určitou dobu patřily v těchto vesnicích k samozřejmosti. Konalo se 17 ročníků, poslední 18. ročník byl zrušen kvůli leteckému cvičení na dálnici. Konaly se zde též 3 ročníky automobilových závodů. Více v sekci Historie.
  8. Letadlo MIG. Tedy spíše jeho vrak. Po léta stál na louce vedle kaple v Hrbově před domem č.p.1. Aktéři na fotce se zajisté poznají. Další foto v sekci Kaple Svatého Václava
  9. Letecká fotografie Hrbova a Svařenova. V levém dolním rohu – příjezdová komunikace směrem od Velkého Meziříčí, vpravo nahoře komunikace vedoucí do Frankova Zhořce. Obrázek obsahuje bližší popisky.

Nahoru

 

© Všechna práva vyhrazena.

Dokumenty na tomto webu uveřejněné podléhají autorskému právu. Použití těchto materiálů jinými subjekty je povoleno pouze po vzájemné dohodě se správcem těchto stránek. Návštěvník se zavazuje neporušovat svým projevem či jiným jednáním zákonné a etické normy.

Informace administrátora , Hlavní strana